Från och med 22 mars introducerar ATG en ny era för jackpotfondering i V85®, med en strategi som maximerar spänningen!
I ett banbrytande drag har ATG® beslutat att omforma fonderingsstrukturen för V85® vid jackpotomgångar, ett beslut som träder i kraft den 22 mars. Denna förändring innebär att hela jackpotsumman vid ordinarie omgångar, som vanligtvis äger rum på lördagar, kommer att överföras till nästa motsvarande omgång utan att något belopp fonderas. Detta skapar en direkt och ökad spänning för spelarna, där varje lördag erbjuder en ny chans till större vinster.
Men det slutar inte där. Vid jackpot på extraomgångar, som oftast inträffar på vardagar och söndagar, kommer hela jackpotsumman istället att fonderas. Dessa medel är öronmärkta för att tillföras vid multijackpots och andra speciellt utvalda tillfällen, vilket ger ATG möjligheten att skapa ännu mer attraktiva spelupplevelser för sina kunder. Denna strategiska förändring är utformad för att inte bara öka spänningen kring V85® utan också för att fördjupa engagemanget hos traventusiaster.
Med denna nya hantering av jackpotmedel tar ATG® ett steg framåt i att förnya och förbättra spelupplevelsen för sina kunder. Det är en spännande tid för alla travfans, med löften om större jackpots och mer spänning på horisonten.